Tai Chi, Qigong, Meditation in Kiev, Warszawa, Gdańsk
Qigong

Qigong – (Qi – energia, Gong – zarządzać) – sztuka gromadzenia życiowej energii i kierowania nią.

Wiadomo, że przyczyną większości chorób są stałe albo okresowe naruszenia pracy centralnego układu nerwowego, który zarządza wszystkimi procesami w naszym organizmie.

Sztuka Qigong jest skierowana jak na normalizację pracy układu nerwowego i zwiększenie jej potencjału, jak i na ogólny fizyczny rozwój ciała.

Treść Qigong polega na tym, że ciało zajmuje pewne pozycji, przy których odbywa się zwiększenie potencjału jednego albo kilku energetycznych centrów (Hindusi ich nazywają ćakrami, Chińczycy – Dańtianami), a potem wzmacnianie całego energetycznego systemu człowieka (w tej liczbie – centralnego układu nerwowego). Wykorzystuje się specjalne tchnienie i medytacje praktyki.

Medytacja jest jedna z głównych składowych Qigong, ma dużo odmian i skierowana na harmonizację świadomości, rozwój pozytywnych ludzkich jakości, zwiększenie naszej duchownej siły i zdolności do samokontroli.

Qigong – to przepiękna metoda wykorzenienia samej przyczyny chorób – nadaje możliwość na mocy odczucia nurtu energii nauczyć się zarządzać procesami w swoim organizmie, znaleźć niewykorzystane rezerwy i skierować je na wyzdrowienie. Praktyka Qigong daje człowiekowi wiarę w swoje możliwości i do tego, że nawet z bardzo ciężkiej sytuacji można znaleźć wyjście.

Szczególną wiarę uczniom nadaje to, że nurt i gromadzenie wewnętrznej energii oni w 90% przypadków zaczynają odczuwać już przez 10 minut po początku pierwszego zajęcia, a przez 30 minut zajęcia ich stan polepsza się (dość często bardzo znacznie). Jeśli człowiek odczuwa przypływ siły i, na przykład, zniknięcie bólowego zespołu, prześladującego go w ciągu 15 lat po pierwszym z zajęć, – to na tyle dużo, że można zmienić, zajmując się po 6-8 godzin bez ustanku w ciągu tygodni, miesięcy i lat!

Bardzo ważne jest to, że zajęcia Qigong nie tylko uzdrawiają organizm, lecz czynią go bogatszym i głębszym w odczucie życia. Przecież, jeśli nauczyliśmy się odczuwać wewnętrzną energię, to te odczucia nie ograniczają się tylko naszym ciałem. Dokładnie również możemy odczuwać świat wokół!

  • GALERY. Video and Photo
  • The Particulars and Philosophy of our School
  • Charter of the School
  • Spiritual Development
  • The School of Tai Chi, Qigong in Kiev (Ukraina), Warszawa and Gdańsk (Poland)